Новини

Вивезення українських дітей до рф та катування “незручного” для окупантів активіста – останні новини від МІПЛ

Чому переміщення неповнолітніх з території України на непідконтрольні території та у росію відбувається з порушенням норм міжнародного права, та що кажуть родичі затриманого херсонського активіста Сергія Цигіпи після перегляду відео на проросійських каналах із ним, — про це далі у черговому дайджесті  Медійної ініціативи за права людини з серії найважливіших матеріалів з гарячих точок України.

 

Cпівробітник т.зв. “МВД” т.зв. “ДНР” та біженці з Маріуполя в районі селища Рибацьке Мангушського району Донецької області, 26 березня 2022 року. Джерело РИА Новости

 

Нещодавно в Україну повернулася 11-річна Кіра Обединська. Дівчинка з батьком жила у Маріуполі, але він загинув під обстрілом. 25 березня, вибираючись з міста, від розриву міни Кіра отримала поранення. Її доправили у лікарню у Маріуполі, яка вже була окупована росіянами, а далі – у Донецьк. Разом з Кірою повернувся 9-річний Ілля Матвієнко. У росії за різними даними можуть перебувати від 40 до 200 тисяч дітей, яких вивозять під виглядом «евакуації».

Дар’я Кас’янова, програмна директорка благодійної організації «СОС Дитячі містечка», каже, що у деяких вивезених дітей-сиріт залишилися родичі в Україні.

Дар’я Кас’янова, програмна директорка благодійної організації «СОС Дитячі містечка»

 

«Це діти з прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, поранені діти з Маріуполя та діти, які були у маріупольських санаторіях. Їх вивезли через Мангуш у Донецьк. Деякі з них вже знаходяться на базах відпочинку на території росії, це тимчасові місця для проживання у Ростовській області, Таганрозі та під Таганрогом», – розповіла МІПЛ Дар’я Кас’янова.

Згідно з міжнародними нормами справді є обставини, за якими можна переміщувати дітей під час війни, говорить юристка Регіонального центру прав людини Катерина Рашевська. Це 49 стаття Женевської конвенції на захист цивільного населення. Серед обставин такі:

				<div class=

        

 

 

 

 

 

 

 

 

         З питань консультацій та терміну виконання робіт, звертайтеся:

 

+38 (044) 339-99-71, +38 (044) 253-88-55

 

advocatekiev1@khg.org.ua

      *Надіслати електронного листа, заповнивши контактну форму

 

 

  НАШІ ПАРТНЕРИ / OUR PARTNERS:

                   
           
                   
                   
                   

 

 


© 2014 All rights reserved.